ନୌକା ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଲା ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଆଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଜୀବନ …

ରାଞ୍ଚି -: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର କୋଡର୍ମା ଜିଲ୍ଲାର ପଞ୍ଚଖେରୋ ଡ୍ୟାମରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ନୌକା ଦୁର୍ଘଟଣା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଫଳରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଆଠ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଯାଇ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ଦିନ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର କୋଡର୍ମା ଜିଲ୍ଲାର ପଞ୍ଚଖେରୋ ଡ୍ୟାମରେ ଏକ ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ିଯିବା ଫଳରେ ଏକ ପରିବାରର ପାରିବାରିକ ଯାତ୍ରା ଦୁଃଖଦ ଶେଷ ଯାତ୍ରା ହୋଇଯାଇଛି। ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ିଯିବା ପରେ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ଆଠଜଣ ସଦସ୍ୟ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଯାଇ ନିଖୋଜ ହେବା ସହ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

Advertisement

ଏହି ଘଟଣା ସକାଳ ୧୧.୩୦ରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ମଧ୍ୟରେ ଘଟିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ ପରିବାର ମାର୍କାଚୋ ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନ ସୀମା ଅଧୀନରେ ପଞ୍ଚଖେରୋ ଡ୍ୟାମରେ ଜଳ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଏକ ଦେଶୀ ଡଙ୍ଗା ଭଡା କରିଥିଲେ। ପରିବାରର ଅନ୍ୟତମ ସଦସ୍ୟ, ଏକମାତ୍ର ବଞ୍ଚିଥିବା ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ପହଁରି ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ମୃତକମାନଙ୍କ ନାମ ଶିବମ ସିଂ (୧୭), ପଲ୍ଲକ କୁମାରୀ (୧୪), ସୀତାରାମ ଯାଦବ (୪୦), ସେଜଲ କୁମାରୀ (୧୬), ହର୍ଷଲ କୁମାର (୮), ଭାଉୱା (୫), ରାହୁଲ କୁମାର (୧୬) ଏବଂ ଅମିତ କୁମାର (୧୪)।

ଡଙ୍ଗାଚାଳକ କୂଳକୁ ପହଁରି ଆସିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ମୃତକମାନେ ରାଜଧାନୀ ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦା ଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ବାହିନୀ (ଏନଡିଆରଏଫ)ର ଏକ ଦଳକୁ ସନ୍ଧାନ ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି। ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପଞ୍ଚଖେରୋ ଡ୍ୟାମରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *