ଅଢ଼େଇହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଅ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଯିବ …

ବାଙ୍ଗାଲୋର -: କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ବାସନଗୁଡା ୟତନାଲ ଆଜି ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ୨୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ।

Advertisement

ୟତନାଲଙ୍କ ଏହି ଦାବି ପରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଏକ ନୂତନ ରାଜନୈତିକ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପିସିସି ମୁଖ୍ୟ ଶିବକୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମାମଲା ଗୁରୁତର ଏବଂ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ଉଚିତ l ବିଜେପି ନେତା ବାସନଗୁଡା ୟତନାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ଏମିତି କିଛି ଏଜେଣ୍ଟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀ ଦେବାକୁ ତାଙ୍କଠାରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ରାଜନୀତିରେ ଗୋଟିଏ କଥା ବୁଝନ୍ତୁ, ଏହି ଦଲାଲମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଯେଉଁମାନେ ତୁମକୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେବେ l

ଯେମିତିକି ଏତିକି ଟଙ୍କା ଦିଅ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ କିମ୍ବା ଜେପି ନଡ୍ଡାଙ୍କୁ ଭେଟାଇଦେବି | ମୋ ସହିତ ବି ଅନେକ ଦଲାଲ କଥା ହୁଅନ୍ତି | ସେମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ ଅଢେଇ ହଜାର କୋଟି ଦିଅ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଯିବ | ମୁଁ ନିଜେ ଭାବୁଥିଲି ସେମାନେ ୨୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ କ’ଣ ଭାବୁଛନ୍ତି? ସେମାନେ ଏହି ଟଙ୍କା କେଉଁଠାରେ ରଖିବେ? ତେଣୁ କଳା ମାର୍କେଟିଂ କରୁଥିବା ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବଡ ସ୍କାମର ବୋଲି ବିଜେପି ନେତା କହିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଡି.କେ ଶିବକୁମାର ଅଭିଯୋଗର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଏକ ଜାତୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଏବଂ ଏହାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଶିବକୁମାର କହିଛନ୍ତି।

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *