ଆମକୁ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦିଅ ମୁଁ ହରିୟାଣାର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ବଦଳାଇଦେବି : ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ -: ହରିୟାଣାରେ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆପ ସଂଯୋଜକ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ | ରବିବାର ଦିନ କୁରୁକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ‘ଅବ ବଦଲେଗା ହରିୟାଣା’ ସମାବେଶରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀର ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୧୮ ଲକ୍ଷ ପିଲା ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧକାରରେ ଥିଲା।

Advertisement

ସେହିଭଳି, ହରିୟାଣାରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧକାରରେ ଅଛି | କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମକୁ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦିଅ, ମୁଁ ହରିୟାଣାର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ବଦଳାଇଦେବି l ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି, “ମୋତେ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ, ମୁଁ ହରିୟାଣାର ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବି। ଦିଲ୍ଲୀର ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଏହାର ପ୍ରମାଣ। ଗରିବ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଏବଂ ଡାକ୍ତର ହେବେ। ଆମେ ଗତ ୭ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଫି ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇନାହୁଁ । ଅଭିଭାବକମାନେ ବେସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ପ୍ରାୟ ୪ ଲକ୍ଷ ପିଲାଙ୍କର ନାମ କଟାଯାଇ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଡମିଶନ କରାଯାଇଛି ।

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆମ ସ୍କୁଲକୁ ଦେଖିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ସେହିପରି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଗତ ୭ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହରିୟାଣାରେ କେତେ ପିଲା ଚାକିରି ପାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ।ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଚାକିରି ଦେଇଛି। ଏଥି ସହିତ କେଜ୍ରିୱାଲ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ସ୍କୁଲ ନିର୍ମାଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ଚାକିରି ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଡାକ୍ତରଖାନା ନିର୍ମାଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ। କୁରୁକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପ ନେତା ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି, “ପଞ୍ଜାବର ଜଣେ ଆପ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ଥିଲେ। ଏବାବଦରେ କେହି ବି ଜାଣି ନ ଥିଲେ। ଆମେ ତାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରି ଜେଲକୁ ପଠାଇଥିଲୁ। ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳ ଏଭଳି କେବେ କରିନାହାଁନ୍ତି, ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ନୁହଁନ୍ତି।”

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!